محفل ادبی از کریمه (سلام اللّه علیها) تا رضا (علیه السلام)

محفل ادبی از کریمه سلام‌الله علیها تا رضا علیه السلام با سروده خوانی بیش از ۱۰ شاعر آیینی به میزبانی کتابخانه آستان مقدس بانوی کرامت در فضای مجازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت و به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) و میلاد حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام برنامه ملی محفل ادبی «از کریمه(س) تا رضا(ع)» با حضور شاعرانی از آستان‌های خراسان رضوی، فارس و قم در کتابخانه آستان مقدس قم برگزار شد.

این محفل ادبی روز گذشته با حضور عاطفه جوشقانیان دبیر محفل ادبی پروین اعتصامی و شعر خوانی سیدمهدی شفیعی، فاطمه زاهدمقدم، زهراسادات هاشمی، انسیه سادات هاشمی از شعرای آیینی استان قم با بهره‌مندی از صفحات اختصاصی آستان‌های مقدس قم، مشهد و شیراز در فضای مجازی منعکس شد.

در این محفل ادبی بیش از ۱۰ شاعر آیینی مطرح از سه استان قم، خراسان رضوی و فارس آثار خود پیرامون شخصیت، آثار و برکات حضرت معصومه سلام الله علیها، امام رضا علیه السلام و حضرت احمدبن موسی علیه السلام را خواندند.

گفتنی است این اقدام کتابخانه حضرت معصومه سلام الله علیها در راستای ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) با استفاده از ابزار هنر که ماندگار و اثرگذار بر جامعه است انجام گرفت و در آینده نیز در دستور کار این کتابخانه در مناسبت های ملی و دینی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *