همکاری مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم با کتابخانه حرم امام حسین علیه السلام

با امضای تفاهم‌نامه دنبال می‌شود؛

همکاری مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم با کتابخانه حرم امام حسین(ع)

همکاری مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم با کتابخانه حرم امام حسین(ع)

اولین تفاهم‌نامه بین‌المللی مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم(مکتا) با کتابخانه حرم مطهر امام حسین علیه السلام در محل کتابخانه حرم مطهر بانوی کرامت به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم (مکتا) و کتابخانه حرم مطهر امام حسین علیه السلام در سالن جلسات کتابخانه حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.

در این نشست که با حضور حسن رجبیان دبیر مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم و شیخ رائد الحیدری مسئول امور فکری فرهنگی حرم مطهر امام حسین علیه السلام و هیأت همراه وی برگزار شد طرفین برای گسترش تعاملات فرهنگی این دو نهاد تفاهم کردند و این تفاهم‌نامه به امضای طرفین رسید.

این تفاهم نامه اولین تفاهم‌نامه همکاری کتابخانه‌های تخصصی استان قم(مکتا) با کتابخانه‌های خارج از کشور است که تبادل اطلاعات میان طرفین، بهره‌مندی و پژوهش در مورد آثار فرهنگی و هنری و استفاده از ظرفیت‌های طرفین برای برگزاری نشست‌ها و همایش‌های علمی از جمله مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در آن است.

همچنین در حاشیه این نشست شیخ رائد الحیدری مسئول امور فکری فرهنگی حرم مطهر امام حسین علیه السلام و هیأت همراه وی از کشور عراق از کتابخانه حرم مطهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه سام الله علیها بازدید کردند.

محمد عباسی یزدی مدیر کتابخانه آستان مقدس بانوی کرامت در این بازدید با ارائه توضیحاتی در مورد تالار منابع کتابخانه که بصورت قفسه باز در اختیار محققین و مراجعین محترم می‌باشد و تشریح فعالیت‌های گنجینه نشریات، گنجینه کتب چاپ سنگی سربی، گنجینه نفایس و گنجینه قرآن های چاپی این کتابخانه به بیان چگونگی ارائه خدمات از منابع ویژه (منابع خطی و قدیمی) که بصورت قفسه بسته می‌باشد پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *